Žiedinė ekonomika: Šiaurės ir Baltijos šalių perėjimas prie jos

Data

2019 11 05

Įvertinimas
0
New Project (10).png

Lapkričio 12 dieną Vilniuje jau šeštą kartą rengiama didžiausia Lietuvoje tarptautinė darnaus verslo konferencija – Nordic-Baltic Sustainability Summit 2019. Šių metų tema - „Žiedinė ekonomika: Šiaurės ir Baltijos šalių perėjimas prie jos“.

Šiaurės šalys siekia iki 2030 m. tapti darniausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje. Šiam tikslui pasiekti  nėra vieno sprendimo, o būtina kompleksinė veikla: žiedinė ekonomika, bioekonomika, darni energijos gamyba, klimato neutralumas, ekologiškas transportas ir investicijos.

„Žiedinė ekonomika – tai ekonomikos ir  aplinkosaugos bičiulystė. Tokioje ekonomikoje  verslas, kuriantis produktus ir paslaugas  žino  savo poveikius aplinkai, juos mažina ar visiškai  išvengia. Tai didžiulis  pokytis įmonėje,  kurį   gali  padėti  kurti  atsakinga įmonės filosofija ir  strategija. Ir taip, tai kainuos - ir verslui, ir vartotojams. Šis  verslo  modelis  nėra lengvas  kelias, nes tai  naujų  medžiagų, produktų ir sistemų  kūrimas. Tik perėjimas prie atsinaujinančių  išteklių naudojimo, pavojingų  cheminių medžiagų  atsisakymas  gali padėti  kurti  produktus, kurie niekada netaps atliekomis. Ar įmonės  tik reaguoja į tam  tikrus signalus nedidelėmis iniciatyvomis, ar turi ilgalaikes savo poveikių aplinkai mažinimo strategijas?”, – sako Audronė Alijošiutė-Paulauskienė, Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro bei  Baltijos aplinkos  forumo ekspertė.

Konferencijoje darnaus verslo įžvalgomis dalinsis ir gerosios praktikos pavyzdžius apžvelgs įmonių vadovai ir tvarumo ekspertai iš Skandinavijos šalių bei Lietuvos. 

Konferencijos užsienio pranešėjų ratas išties solidus. Šiemet konferencijoje dalyvaus OECD generalinio sekretoriaus pavaduotojas Masamichi Kono, kuris kalbės apie tai, kodėl svarbus globalus požiūris, kalbant apie žiedinę ekonomiką. Danų atstovas Finn Mortensen pristatys žiedinės ekonomikos strategiją, įgyvendintą Danijoje.

Konferencijoje bus aptariamos pasiteisinančios atsakingo verslo tendencijos ir pristatomi praktiniai darnaus verslo bei iniciatyvų pavyzdžiai. Renginyje pranešimus skaitys lietuviško ir skandinaviško kapitalo Lietuvoje veikiančių bendrovių, tokių kaip „Auga group“, „Telia“  atstovai.

Daug dėmesio bus skiriama verslo ir valstybės dialogui darnaus  verslo srityje. Panelinėse diskusijose dalyvaus Ekonomikos ir inovacijų,  Aplinkos apsaugos ministerijų atstovai.

Renginį organizuoja Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Norvegijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos  prekybos rūmai, Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje, Danijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis koordinacinis centras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Užsienio reikalų ministerija.

Programa